Przetańczyć z Tobą chcę… parę słów o zespołach na wesele

Ślub to ceremonia wspaniała, ale i wymagająca. Wiąże się z długimi godzinami przygotowań, godzinami debat i wiarą, iż nasze wesele będzie przez długi czas wspominane przez biesiadników. Wiedzmy, że pośpiech w tej kwestii nie jest dobrym doradcą, dlatego przygotowania powinniśmy zacząć z wyprzedzeniem. Najpierw wybierzmy datę naszego ślubu, to od niej zaczynamy całe przedsięwzięcie.

Przyjęcie weselne

Autor: EMILIE RHAUPP
Źródło: http://www.flickr.com

Dalsza kwestia to wybór lokalu i zaplanowanie, czy przygotowujemy uroczystość tylko dla najbliższych osób czy bal na sto par. Lata w których remiza strażacka zamieniała się w salę balową to już przeszłość. Dzisiaj możemy wybierać między restauracjami czy domami weselnymi. Dekoracja wnętrza, menu nie powinno nas niepokoić, albowiem wystarczy tylko sprecyzować swoje wymagania, a zostaną wzięte pod uwagę.
Tradycja mówi, że przyjecie weselne, wesele to udana zabawa do białego rana. W jej trakcie żaden z zaproszonych nie powinien się nudzić przy stole. Zabawę do białego rana zapewni nam zespół muzyczny.
Odszukanie orkiestry nie jest dziś trudne, należy tylko wystukać w Internecie frazę: zespoły na wesele w dolnośląskim przejdź na i nasz profil. Zawsze jednak poprośmy o płytę, video z poprzednich wesel a także listę piosenek jakie grają. Dopiero wtedy możemy zatwierdzić repertuar, poprosić o przygotowanie wybranej piosenki na pierwszy taniec uzgodnić zestaw zabaw.

przed ślubem

Autor: Naijamayor
Źródło: http://www.flickr.com

Zwróćmy uwagę na doświadczenie zespołu. W końcu wesele to zbiór pewnych obyczajów i tradycji, które zespół musi perfekcyjnie znać. Ważny jest też sprzęt, na jakim pracuje zespół. ”Rzeżące” głośniki, plastikowe mikrofony czy oświetlenie typu dyskoteka (Muzyka Lationo w Poznaniu) to już przeżytek. Orkiestra weselna musi być złożona muzyków, wokalistów oraz dobrego sprzętu. Sprawdźmy też jak długie przerwy robi zespół – to wbrew pozorom ważny temat A może chcemy skorzystać z usług DJ-a? Jego pojawienie się przed konsoletą daje gwarancję szalonej zabawy przy obecnie granych hitach, jak i tych z poprzednich lat. Mimo iż muzyka elektroniczna nie oddaje klimatu muzyki „na żywo”, są osoby, którym to nie przeszkadza.