W co wyposażyć nowoczesne studio fotograficzne?

W dwudziestym pierwszym wieku fotografia jest tak bardzo powszechna, praktycznie nie zauważalna. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy w kieszeni ma małe cudo, którym może uwiecznić zaręczyny, jak też każdą inną chwilę za pomocą naciśnięcia guzika. Pewnie większość z nas właśnie tak robi. Ale w pewnym momencie przygody z fotografowaniem być może zatęsknimy za tradycyjną fotografią, mozolną ale za to romantyczną. Jeśli taka tęskność, taki żal przeszłości się w nas pojawia, jeśli zachwyci nas to zajęcie, musimy zadać sobie kardynalne pytanie: jaki sprzęt kupić, czy wystarczy nam zwyczajny sprzęt po dziadku (pamiętający wiele), czy nowe, błyszczące, pachnące nowością współczesne urządzenie?

fotografia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na nowoczesny aparat, czy analogowy, rodzi się kolejne zapytanie.

Mianowicie, czy w czasach fotografii cyfrowych niezbędne są jeszcze takie przyrządy jak: dyfuzory lub też kostki synchronizacyjne, więc wszystko to co łączy się z fotografią tradycyjną (sprawdź kostki synchro z gniazdem).

Myślę, że na pewno. Oczywistym jest, że to co zrobisz sam (sama) bardziej nas raduje. Poza tym, również praca z kliszą bez wątpliwości daje nam szansę poeksperymentować. Wreszcie, co również ma znaczenie, możemy pochwalić się rodzinie, znajomym, przyjaciołom naszym hobby.

aparat

Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Amator wykonywania zdjęć po jakimś czasie stanie przed koniecznością wymiany urządzeń czy elementów takich jak kostki synchronizacyjne, błony fotograficzne, palniki do aparatów i innych potrzebnych materiałów eksploatacyjnych. Produktów takich możemy szukać zarówno w w sieci jak też w fotograficznych sklepach stacjonarnych.

To co napisaliśmy wcześniej to dopiero początek. Żeby wykonać profesjonalne portrety nie wystarczy sam aparat. Przeważnie pożądane jest atelier fotograficzne akuratnie wyposażone w takie utensylia jak dyfuzory służące do doświetlania kompozycji, lampy błyskowe, statywy, przewody do wyzwalaczy, przewody synchronizacyjne, wyzwalacze radiowe i inne ułatwiające pracę pasjonata urządzenia. Przydadzą się również w pracy fotografika takie rekwizyty jak ubrania jeżeli chcemy wykonywać zdjęcia artystyczne.