w zapomnienie odchodzi tradycja pisania kartek.

Od kiedy Internet upowszechnił się tak bardzo, że korzysta z niego znaczna liczba osób, głównie mieszkających w miastach, odchodzi w zapomnienie zwyczaj pisania kartek. W czasach powszechnego używania telefonii komórkowej czy porozumiewania się za pośrednictwem przeróżnych portali słowo pisane staje się zbędnym balastem, zdaniem niektórych zużywającym tylko papier. Ale mijający czas a także priorytety, których coraz więcej przychodzi wraz z wiekiem, przeważnie zmieniają powyższe poglądy.

Zakręcone święta

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe

Okazuje się bowiem, że znajomości wirtualne nie wystarczają w chwilach, kiedy potrzeba mieć obok bliską osobę, kto nie tylko posłucha zwierzeń, ale ponadto przytuli. Również wyznania dokonane przy pomocy internetowego komunikatora nie dają radości płynącej z zachowanych wspomnień. Wklepane na klawiaturze słowa są ulotne jak dym i bardzo szybko odpływają w niepamięć sprawiając, że po latach tak naprawdę nie ma czego przywoływać.

Szukasz dodatkowych wiadomości na omawiany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź do serwisu (https://kodak.wroclaw.pl/system/oferta/zdjecia-dyplomowe) a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

To tak, jakby ktoś nie przeżył nic dotąd.

Szczęśliwie coraz więcej ludzi, co interesujące też takich reprezentujących pokolenie komputerów zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, że przeżyte chwile staja się nierzadko niezwykle drogocenną pamiątką, którą warto pielęgnować. A mało co tak pomaga utrwaleniu wspomnień, jak żywe dowody wydarzeń sprzed lat. Pamiątki, takie jak pożółkłe listy, notesy, bileciki świąteczne czy inne pisane dowody że ktoś pamięta nie dość, że nie zginęły całkowicie, lecz nawet zaczynają honorowo powracać, oczywiście teraz w raczej innej wersji.

Ten serwis internetowy posiada ciekawe informacje na opisywany wątek, więc, jeśli ta problematyka Cię absorbuje, to zobacz to obowiązkowo.

Obecnie coraz popularniejsze stają się kartki oraz listy wytwarzane osobiście, gdzie poza treścią również zaangażowanie nadawcy w jej jakość zaświadcza o jego stosunku do tej osoby, która staje się odbiorcą. Kartki bożonarodzeniowe (szukasz inspiracji na oryginalną kartkę świąteczną? – więcej na ten temat) z własnoręcznie zrobioną choinką czy bileciki rozdawane na uroczystościach w gronie rodziny to bardzo ładny zwyczaj, który powinno się rozwijać, aby później móc popatrzeć na zebrane przez lata kartki i przywołać wydarzenia i osoby z nimi związane.