Polecane w sieci procesory

Przy zakupie komputera albo laptopa wybór odpowiedniego procesora będzie miało bardzo duże znaczenie podczas jego późniejszego użytkowania. Warto porządnie przemyśleć, do jakich zastosowań sprzęt będzie używany. Jeśli ktoś zamierza więcej pogrywać, to korzystniej zrobić inwestycję w wydajną grafikę, lecz jeśli komputer będzie używany do realizacji skomplikowanych obliczeń, to na procesorze oszczędzać się nie powinno.

Dwa nowe Phenomy BE

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Obecnie na rynku dominują dwie wielkie firmy, AMD i Intel. Wyścig ich jest bardzo zacięty, praktycznie każdy nowy pomysł od razu jest wykorzystywany przez konkurenta. Pomimo tego, że każdy z tych producentów stosuje swoje własne rozwiązania, to oferowane przez nich układy procesorów cechują się kompatybilnością ze sobą i obsługują wszystkie aplikacje i gry.

Z tego też powodu nie ma znaczenia, czy w komputerze będzie Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX) (), czy laptop (laptopy dell) widziany w sklepie posiada Procesor Intel Core i5-4570 320 GHz 6MB L3 LGA1150 (BX80646I54570 928636) (tu kupisz taniej). W każdym z tych sprzętów będziemy mogli na zakupionym urządzeniu włączyć każdy pogram, który będzie działać bez większego problemu.

Bez znaczenia jest również, czy użytkowany będzie komputer stacjonarny, czy notebook. W urządzeniach przenośnych również znaleźć można oba rodzaje procesorów, z tym że z reguły mają one nieco inne parametry niż w komputerach stacjonarnych. Są bardziej energooszczędne, z tego powodu że przy laptopach należy oszczędzać energię. Dlatego też stacjonarny komputer serwis komputerowy gdynia posiadający Procesor Intel i5-4430 3.00GHz 6MB BOX (BX80646I54430) będzie zużywał trochę więcej energii niż jego odpowiednik w mobilnym urządzeniu. Jeśli chodzi o AMD sytuacja podobnie wygląda, tu także Procesor AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX) zamontowany w stacjonarnym sprzęcie posiadał będzie inny zestaw parametrów niż jego odpowiedniki w laptopach. Obecnie można zauważyć trend w kierunku coraz dłuższych czasów pracy na akumulatorach. Z tego też powodu wytwórcy decydują się często na montaż nieco słabszych, ale energooszczędnych końcu zamiast ostatnich, ale zużywających sporo energii nowości. Przy aktualnym postępie technologicznym różnice zauważalne raczej nie będą w czasie normalnego użytkowania.