Mamy do dyspozycji skuteczny środek – ozonowanie, służące poprawie jakości otoczenia wewnątrz auta

Ozon, nazywany jest aktywnym tlenem. To gaz, którego cząsteczka zawiera 3 atomy pierwiastka-tlenu, zamiast 2-óch, tak jak tlen, którym naturalnie oddychamy. Ozon istnieje naturalnie w przyrodzie, pojawiając się na skutek uderzeń pioruna w czasie burzy. Naprawdę, orzeźwiający, przyjemny, zapach, który czujemy po burzy, jest skutkiem działania ozonu. Często mimo wszystko, słyszymy o ozonie w kontekście warstwy ozonowej, która otacza naszą planetę powyżej atmosfery ziemskiej i chroni nas przed niekorzystnym promieniowaniem ultrafioletowym.

sprawdź więcej

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com
Tutaj, ozon tworzy się na skutek działania promieni słonecznych. Ozon jest coraz częściej i powszechniej stosowany w różnych obszarach życia na całym świecie. Jego zastosowanie jest niemal nieograniczone. Ozonowanie w Polsce to wciąż nowa metoda, choć wciąż rośnie liczba jej popleczników. Najczęściej ozon używany jest do redukowania brzydkich zapachów z naszego otoczenia, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy.

Masz ochotę na kolejne zajmujące artykuły? Nie zwlekaj! Przygotowaliśmy ich dla Ciebie dużo. Zatem klikaj (https://www.autoonline.pl/) i ciesz się świeżymi opisami.

Ozonowanie jest metodą bezpieczną, a jej podstawową zaletą, jest fizyczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów, a nie ich maskowanie. Ozonowanie, to doskonała i naturalna metoda, która zdezynfekuje dom w którym przebywamy. Ozonować można także artykuły spożywcze, co przedłuża ich okres przydatności i nie ma na nie żadnego toksycznego wpływu.http://malowanielinii.com/oznakowanie/oznakowanie-poziome-parkingu-podziemnego/ (http://www.malowanielinii.com/oznakowanie/oznakowanie-poziome-parkingu-podziemnego/)Zalety ozonu jako silnego utleniacza, szeroko stosuje motoryzacja. Urządzenie do ozonowania ułatwia odgrzybianie, usuwanie wszelkiego rodzaju roztoczy, pleśni i innych drobnoustrojów z klimatyzacji samochodowej, umożliwia także dezynfekcję całego wnętrza samochodu.

Czarny sportowy samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystanie urządzenia do ozonowania, do odgrzybiania klimatyzacji jest szczególnie polecane dla osób ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych narządów układu oddechowego (więcej). Dzięki ozonowaniu, w aucie mamy świeże i czyste powietrze. Użycie ozonatora, doskonale sprawdza się tam, gdzie zawodzą inne tradycyjne metody dezynfekcji, dlatego, że ozon w postaci gazowej potrafi dotrzeć do najbardziej nieprzystępnych zakamarków, których nie można odkazić za pomocą innych preparatów. Warto podkreślić, że ozon jest kilkadziesiąt razy bardziej skuteczny i kilka tysięcy razy szybciej działający od chloru pod względem zabijania bakterii i drobnoustrojów. Nawet małe stężenie ozonu, powoduje usunięcie drobnoustrojów chorobotwórczych już w parę chwil.