Najnowsze sposoby i rozbudowane procesy technologiczne. Co wiesz na ten temat, a czego musisz się nauczyć?

Jeżeli chcemy odpowiedzieć w jak najkrótszej formie na pytanie „czym jest wirtualizacja?”, można bez śmiało stwierdzić, że jest to osiągnięcie logicznego zasobu przez abstrakcję zasobów fizycznych. Takie stwierdzenie możemy przyporządkować do dużego obszaru wirtualizacji, natomiast ta definicja nie mówi nam o jakim obszarze dyskutujemy oraz czym dokładnie jest wspomniana wirtualizacja.

wejdź tutaj

Autor: philippa law
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar wirtualizacji? Tak! Dla większości wirtualizacja budzi skojarzenia jedynie z pojęciem takim jak wirtualizacja serwerów z tego względu, iż jest ona najbardziej rozpowszechniona. jednakże są inne obszary, które mają zarówno całkiem odmienne zastosowanie, oraz techniczną implementację.

Czujesz, że masz wątpliwości? Zatem chcemy zawiadomić Cię, że w każdej minucie można się z nami kontaktować. Z przyjemnością odpiszemy na każdą wiadomość.

Wirtualizacja serwerów (od ang. Server Virtualization) – technologia ta daje możliwość wielu aplikacjom działanie na wielu systemach operacyjnych uruchomionych na jednym istniejącym serwerze z użyciem wolnej mocy.

Czy sądzisz, że w internecie jest za mało godnych polecenia postów? Jeżeli chcesz znaleźć rzeczywiście przydatny portal, to zalecam ten serwis (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/uslugi-prawne).

Dzięki temu jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać siłę obliczeniową oraz zasobową serwerów, stawiając kolejne maszyny wirtualne na tym samym fizycznym serwerze – zamiast kupować kolejne serwery stacjonarne.

Dodatkową zaletą jest także sprawniejsze obsługiwanie biznesu w ciągu bardzo niedługiego czasu powstawania kompletnie nowego wirtualnego systemu operacyjnego zdatnego do pracy. Ponadto podstawowe działania konserwacji które wiążą się nieodłącznie z serwerami są znacznie ułatwione i przyśpieszone.

Innym ciekawym rodzajem jest wirtualizacja aplikacji (z angielskiego Application Virtualization) – tego typu technologia oddziela od siebie aplikacje, dzięki czemu rozwiązuje kwestie kompatybilności różnych aplikacji, umożliwiając takim samym aplikacjom współdziałanie razem, mimo iż zdarza się że wymagają tych samych rezerwuarów systemu operacyjnego w różnych wersjach (dajmy na to różne wersje bibliotek DLL).

Usprawnia to również sposób testowania aplikacji, ponieważ nie potrzeba sprawdzać, jak różne grupy aplikacji współdziałają ze sobą, za każdym razem, kiedy jedną z aplikacji uaktualniamy. Zastosowanie tego typu technologii pozwala także na składowanie aplikacji centralnie i strumieniowanie ich do komputera PC w oparciu o obecnie zalogowanego odbiorcy. Ponadto kompletne usunięcie standardowo instalowanych aplikacji ze stacji roboczej pozwala na zmniejszenie liczby obrazów systemów operacyjnych dla innych grup biznesowych. W tym temacie warto także poczytać o dziedzinie product engineering (polecamy), coraz bardziej ciekawej a przede wszystkim nowatorskiej.