Zegarki biżuteryjne czy sportowe

Aktualnie na rynku funkcjonuje mnóstwo modeli zegarków. Do najbardziej atrakcyjnych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na kupno, należy zwrócić uwagę na kilka detali, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długie lata. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, muszą być oceniane według innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe

zegarki fossil

Modele sportowe są częstokroć dość masywne, z dużymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji nawet w trakcie dynamicznego ruchu. Paski a oprócz tego obudowy kopert opracowane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów typu: guma, silikon, kauczuk albo ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego typu materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się w wyniku intensywnego treningu. Zazwyczaj występującą w tego typu zegarkach funkcją jest stoper a oprócz tego timer, ale w specjalistycznych modelach spotkać można również: pomiar pulsu, wysokościomierz czy również głębokościomierz. Bardzo istotną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy również uwagę, żeby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności powierzchnię fosforyzującą. Przykładem świetnych modeli sportowych mogą być Zegarki zegarki orient diesel.

Zegarki biżuteryjneWykonane w większości z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, przygotowane w krótkich seriach należy dużo zapłacić i niejednokrotnie na nie długo czekać, ale jest bardzo dużo zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy wykonane są na podstawie mosiądzu albo stali szlachetnej, zazwyczaj powlekane srebrem lub złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i barwach. Za uniwersalne traktuje się takie, które mają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”.

Interesujące opisy czekają na Ciebie na kolejnej witrynie, która jest poświęcona zbliżonej tematyce. Kliknij w link i dowiedz się tutaj (http://rfid.zone/co-to-jest-rfid-2/) dodatkowych szczegółów.

Można je nosić do złotej jak i do srebrnej biżuterii. Za każdym razem trzeba dopytać jakim materiałem pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej kopertę i bransoletę decydują o jego estetyce i trwałości. Zegarki biżuteryjne z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek bardzo często nosi się okazjonalnie. Nie musi być idealnie czytelny, nie musi także być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako detal uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.

Źródło: Trend shop