Krótka historia konsol video

Świat gier, nazwijmy je, komputerowymi, jest ogromną gałęzią show biznesu, która posiada swoich wielkich twórców, legendarne marki, swoje pokazy najnowszych produkcji, prestiżowe wyróżnienia… Jest to dzisiaj tak duża branża, jak cały rynek produkcji kinowych z jego studiami hollywoodzkimi i najsłynniejszymi reżyserami.

Pierwsze gierki towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te umiały wyświetlić na ekranie nieco więcej, niż jedynie słowa (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pionierskie tytuły, takie jak Bomberman, Pacman oraz pozostałe legendy, ale okazało się, że zapotrzebowanie na takiego rodzaju rozrywkę ciągle wzrasta, a nie każdy chciałby, czy jest w stanie nabyć komputer. Z tego powodu pojawiła się całkiem nowa gałąź produktów, odmienna partia świata gier, poświęcona tylko im. Pojawiły się pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Najbardziej znane konsole, począwszy od starszych, to NES (japoński produkt Nintendo Entertainment System), który w naszym państwie z pewnych przyczyn nie był osiągalny, dlatego pojawiły się jego odpowiedniki, do dziś kurzące się w licznych mieszkaniach: <strong>Pegasus</strong>. Te małe maszynki przyłączane do ekranów telewizora, umożliwiały grę w Contrę czy początkowe części Mario Bros. Już w latach 90′ pielgrzymki małych pasjonatów oblegały każdy sklep z grami, kartridge’ami i pierwszymi grami na CD.</p>
<p>Wraz z rozwojem technologii i zapotrzebowaniem na coraz bardziej zaawansowane gry, lepszą grafikę i lepiej wykonane [TAG=animacje’ title=’Blackgames.pl – konsole’ style=’margin:5px;’/></p>
<div class=
Źródło: Blackgames.pl

, pojawiły się konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie patrzyła bezczynnie, odpowiedziała konsolą XBOX. Nadal zwiększało się grono maniaków, pojawiały się coraz lepsze rozwiązania, a także, co oczywiste, jak grzyby po deszczu prezentowano na rynku rewelacyjne tytuły.

Dzisiaj najpopularniejsze urządzenia to XBOX 360 oraz Playstation 3 Wyposażone w potężne, markowe procesory, twarde dyski i połączenie z siecią. Najpowszechniejsze gry na XBOX 360 to rodzina gier Battlefield, rodzimy Wiedźmin a także Assassins Creed, natomiast gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje gier GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Pamiętaj, że pokrewne teksty, są na wyciągnięcie ręki. Kliknij tu, a ukażą Ci się przydatne notatki (https://lemans.pl/cennik/) oraz wówczas poznasz więcej szczegółów na opisywany temat.

Pomniejszym konkurentem wśród konsol, choć nadal niezwykle powszechnym, jest japońska, niewielka konsola NDS. Zaprezentowana już niemal dekadę temu, nadal ma wielu pasjonatów, którzy wydają nowe gry na NDS, oraz tych, którzy takie gry kupują i przy nich spędzają wolny czas.