Jak można by oznaczyć miejsce dla np. szwagra na weselu?

Te malutkie kartoniki są na każdym większym albo mniejszym przyjęciu. Okazują się być bardzo przydatne i niezwykle przyjemne. Najczęściej mają formę ustawionego na miejscu dla gościa kartonika z jego imieniem.

Wonderbox

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Można jednak do tej sprawy podchodzić w większym stopniu pomysłowo.
winietki

Autor: alljengi
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysłów na oryginalne winietki jest bardzo dużo. Taki typowy spinacz może posłużyć jako uchwyt do literatki albo można by w jakiś sposób go ozdobić i do tak przygotowanego spinacza przypiąć karteczkę z imieniem. Innym pomysłem mogłyby być figurki z imieniem, jakie mogłyby potem posłużyć jako pamiątka z imprezy. Bardzo ciekawie wyglądają na stołach bombki (zobacz również – kule styropianowe) choinkowe. Taki pomysł jest niezwykle świąteczny i pary, jakie planują ślub w okresie Bożego Narodzenia, mogłyby pomyśleć o winietkach w tego typu właśnie formie. Dla takich, którzy nie pragną w takie karteczki wiele inwestować, idealnym pomysłem okaże się umieszczenie karteczek w kolorowych cukierkach. Można by także włożyć je między ząbki widelca, co zrobiłoby na gościach miłe wrażenie.

Kosztownym natomiast pomysłem na winietki mogłyby zostać spersonalizowane kieliszki. Nogi kieliszków można pokryć specjalną farbką oraz wypisać na nich imiona weselników. Niekoniecznie musiałyby być to kieliszki szklane. Na imprezie ogrodowej doskonale będą sprawdzać się kieliszki plastikowe. Gdy pragniemy, aby winietki zostały zabrane przez weselników do mieszkania, można zdecydować się na wykonane z drewna talarki z imieniem. Po zakończonej imprezie każdy zabierze je ze sobą jako podarunek.

Kto pobiera się w okresie letnim, może zdecydować się na kolorowe parasolki dodawane do drinków. Koncepcji jest naprawdę wiele i wszystko zależy od danej okoliczności oraz konkretnych osób.