Fotograf ślubny, kamerzysta – w jaki sposób wybrać, czego się spodziewać

Zdjęcia ślubne to najpiękniejsza pamiątka, jaką dostać może młoda para. Jednakowo wygląda sprawa filmu z wesela, na którym ujęte są najistotniejsze sekundy z życia panny oraz pana młodego.
Dość wiele ludzi ma kłopot z decyzją, jakiego fotografika i kamerzystę wyselekcjonować.

wypoczynek - wizja

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
Źródłem poszukiwań owych fachowców może być prasa, net oraz uwagi przyjaciół. Także na targach ślubnych prezentowane bywają rozmaite oferty na wykonanie zdjęć czy filmowanie ślubu oraz wesela. Poszukiwania fotografa i kamerzysty należy rozpocząć rok przed planowaną uroczystością, dlatego że później może im brakować wolnych terminów.
bądź zwycięzcą

Autor: Julian Partridge
Źródło: http://www.flickr.com
filmowanie

Autor: David Guo
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie radzimy, by młodzi zdecydowali się na wybór konkretnego fotografika dopiero po obejrzeniu zdjęć kilku par z ich sesji fotograficznej. Dzięki temu młoda para będzie mieć pewność co do własnego wyboru.

Jeżeli chcesz pogłębić swą znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu butelka filtrująca następne treści. Wystarczy kliknąć w podany link.

Kolejnym wyznacznikiem przy wyborze fotografa może być zdanie innych ludzi. Na internetowych forach młodzi mogą zobaczyć obiektywne oceny oraz sądy na temat fotografów napisane przez młode pary. Tak samo sprawa ma się przy wyborze kamerzysty. Znakomicie jest zobaczyć kilka nagrań z uroczystości innych par młodych. Warto pamiętać, że fachowy kamerzysta – np. z Małopolski – musi dysponować odpowiedniej jakości kamerą cyfrową jak też specjalistycznym oświetleniem, a także komputerem dostosowanym do celów montażowych. Młodzi mogą także zapytać, czy jest możliwość nagrywania ślubu przez dwóch kamerzystów.

Naturalnie wiąże się to z większymi kosztami, ale dzięki temu kamerzysta dysponuje dwoma ujęciami tej samej sytuacji, co daje z automatu ogromniejsze możliwości w trakcie montażu.