W jaki sposób uzyskać pozwolenie na używanie broni palnej?

Ustawa dotycząca broni palnej z dnia 21-go maja 1999 roku określa ją jako broń, która może miotać pociskami przy pomocy energii gazów, które powstały na skutek wybuchu ładunku miotającego.

Na takiej bazie taką broń dzieli się na lufową lub rakietową.

sweter

Autor: Evelyn Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Do wykorzystywania wielu rodzajów broni (w tym również broni palnej) na prywatny użytek konieczne jest zdobycie specjalnego pozwolenia. Nie będzie to jednak ani proste, ani szybkie. Wymagane jest m.in.

Aby odnaleźć podobne informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link (http://www.tortytorty.pl/38-bialy-barwnik-spozywczy), a przeczytasz w tamtym miejscu niezwykle fascynujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

zdanie egzaminów z teorii i praktycznych. Należy wykazywać się doskonałą znajomością prawa w rozumieniu ustawy o broni oraz amunicji. Ponadto trzeba wykazać wiarygodny powód uzasadniający chęć posiadania broni, mieć skończone 21 lat, mieszkać stale na terenie Polski, mieć pełne zdolności do czynności prawnych, a również dotyczących dobrego stanu fizycznego oraz psychicznego. Poza tym należy uzyskać pozytywną opinię miejscowego komendanta policji i oczywiście nie być skazanym. Podanie o pozwolenie na użytkowanie między innymi broni takiej jak broń palna należy skierować do lokalnego komendanta.

broń palna

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Do takiego typu uzbrojenia należy zaliczyć m.in. pistolet czy karabin. Naturalnie wymienione kategorie dzielą się na swe podtypy, np. pistolet maszynowy czy lekki karabinek maszynowy.

W naszym kraju jedynym obszarem, w którym można by w tryb zgodny z prawem otwierać ogień jest strzelnica, czyli specjalistycznie wydzielone stanowisko, którego posiadacz także musiał uprzednio uzyskać zezwolenie na jej prowadzenie. W takim miejscu mieści się szczególnie zabezpieczona zbrojownia, gdzie znajdują się różne typy broni palnej