Drony, to znaczy bezzałogowe statki latające są przyszłością nie tylko sił zbrojnych, mogą być fascynującym pomysłem do kamerowania szczególnych uroczystości

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż technologia każdego dnia coraz bardziej się ewoluuje. Biegu tego nikt nie jest w stanie zastopować, dlatego też trzeba iść z duchem czasu i zaintrygować się nowościami w branży elektronicznej.

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Hitem ostatnich lat są drony, to znaczy bezzałogowe statki latające. Do tego czasu były wykorzystywane tylko przez siły zbrojne do monitorowania miejsc zagrożonych. Warto wobec tego zastanowić się do czego mogłyby nam się przydać i jak wyłonić optymalny? Zdecydowanym faworytem jest DJI Phantom 3 Professional (w sklepie Gohero), jaki jest nowością na rynku, ponieważ jego poprzednik odszedł do lamusa. Jest to jeden z przedstawicieli najlepiej sprzedających się niewielkich dronów. Co jest w nim takiego niespotykanego? Przede wszystkim DJI Phantom 3 Professional posiada kamerę główną oraz dwa mniejsze obiektywy, dzięki czemu ma sposobność obserwacji tego co jest z każdej strony i występuje niewielkie prawdopodobieństwo, że może w coś uderzyć. Kolejną niewątpliwą zaletą jest to, że potrafi być w powietrzu nawet 23 minuty, co jest sporym wyczynem. Jego wartość najprawdopodobniej nie odstraszy większości klientów, gdyż z taką liczbą możliwości jaką posiada DJI Phantom 3 Professional nie wyszukamy na rynku nic lepszego. Kolejnym z najczęściej kupowanych jest 3DR Iris +, którym można sterować z komputera albo telefonu- www.gohero.pl/drony-uav. Najistotniejszym atutem dla większości z nas będzie to, iż mamy możliwość nagrywania filmików za pomocą naszej kamery, oczywiście musi być ona kompatybilna z tym urządzeniem. Jest on tańszy od opisanego wcześniej bezzałogowego statku latającego, w związku z tym więcej ludzi może pozwolić sobie na jego kupno. Długość lotu urządzenia 3DR Iris + jest bardzo zbliżony do poprzednika, gdyż w tym wypadku wynosi 22 minuty.

Jeśli nadal wahamy się nad kupnem tego sprzętu, albowiem nie mamy gwarancji, że uda nam się go wykorzystać, należy zastanowić się jakie przyjęcia czekają nas w najbliższych latach. Gdy wyślemy drona w powietrze będziemy mieli pewność, że pozostaną utrwalone najwspanialsze chwile naszego życia, a my nie będziemy musieli marnować czasu na chodzenie z kamerą i proszenie biesiadników o uśmiech. Dlatego też, statek powietrzny będzie niezastąpiony na takich wydarzeniach jak piknik rodzinny, wesele, chrzest oraz spotkanie klasowe po latach.