Czy opanowanie języka kazachskiego będzie naprawdę tak ciężkie

Nie będzie to artykuł o językach obcych używanych przez kosmitów, choć oceniając uczciwie, jaką skalę trudności prezentują niełatwo uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niezwykłym. W tym artykule opowiemy o niecodziennych językach obcych, główni aktorzy to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Choć zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie krótko, zwięźle i na temat.

Czy potrzebujesz następnych i zajmujących postów na opracowany tu temat? Nadciągamy z pomocą – kliknij, aby przeczytać (https://disc-polska.pl/testy-kompetencji/) tutaj nowe wątki.

Rozpocznijmy od języka japońskiego. Na samą myśl włosy stają dęba i słusznie, bo tego języka nie da się szybko nauczyć. To nie zajęcie, które można robić w tak zwanym „międzyczasie”, wielkie wyzwanie i ciężki obowiązek. Niemniej, da się go nauczyć. I warto, ponieważ japońska gospodarka jest niezwykle prężna, a jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język jak chiński, lecz jego ogarnięcie przyniesie nam dużo dobrego. Lepiej nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, ponieważ czeka nas żmudna nauka japońskiego alfabetu. Musimy uzbroić się w cierpliwość, by przejść ten ciężki etap. Uwaga: jeśli uważasz, że niecierpliwy, daj sobie lepiej spokój.

Łatwiej pójdzie Ci z nauką języka kazachskiego (nauka japońskiego), choć słowniki czy inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są dobrze dostępne. Najlepiej przy nauce tego języka znać rosyjski, gdyż w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych ułatwiających naukę kazachskiego. Warto być pewnym, iż kazachski to w Kazachstanie dopiero drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli chcemy koniecznie egzotycznie to oferujemy język khmerski lub język koptyjski (lekcje khmerskiego). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to język trudny, musisz wykazać się dużą determinacją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest zdecydowanie niewiele). Koptyjski to propozycja dla ludzi naprawdę cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język wymarły to nie ma podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że lubisz wyzwania, to nauka koptyjskiego jest na samym szczycie tej kategorii.