Aktywności poza domem to sposób na pożyteczne spędzanie wolnego czasu

Łowienie ryb
W ciągu zimy nagminnie zapominamy o trosce o własne zdrowie. Lwią część czasu pozostajemy w zamkniętych wnętrzach- w domu czy w pracy. A przecież jest tyle możliwości, żeby aktywnie spędzić przynajmniej odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Co prawda zimą może ciężej wybrać się na przejażdżkę rowerem, głównie ze względu na nieszczególnie zachęcającą temperaturę, jednak wybór jest dalece większy.

Aktywność poza domem w zimie lwiej części z nas łączy się szczególnie z nartami. Wycieczka na stok i, z reguły, połowa dnia na śniegu, to spory wysiłek, ale i duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są dobre, a pogoda sprzyjająca, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo różne trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich poziom trudności da nam okazję do wybrania tych idealnie dostosowanych do naszych umiejętności. Walorów dodatkowych dodają niespotykane widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami w trakcie zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to świetna forma aktywnego wypoczynku.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” przyjemnościami, jakie na nas czekają o tej porze roku, znajdą się też i zabawy powiązane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast na czas zimy otwierane są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wyruszyć na romantyczny, choć aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodzie.

Łowienie ryb
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak i na to nie mamy zbytniej ochoty, ewentualnie nasze kości ogonowe dalej odczuwają ostatnie wyjście , to zawsze pozostają niedalekie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca pozwalające nam na spacery. Długi spacer spowoduje, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy kilka kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, poznamy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, jeśli jednak spacer to za mało, a nie mamy odpowiedniego czasu czy środków na wyprawę w góry na stoki (można zobaczyć tutaj)? Może warto wówczas wyciągnąć narty biegowe- podczas jazdy na popularnych „biegówkach” łączymy to co najlepsze w nartach z intensywnym spacerem. Jeżeli sami nie posiadamy sprzętu każdorazowo możemy wyskoczyć do wypożyczalni, czy choćby do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo tani, a pomoże nam dbać o częstą aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście z mieszkania naładuje nas pozytywną energią i zrelaksuje na cały tydzień.