Ciekawe wycieczki wędkarskie

różne ryby
Turystyka wędkarskie w Szwecji jest silnie rozwinięta. Z roku na rok do pięknej Szwecji przybywają coraz to większe rzesze zwolenników aktywniejszych form odpoczywania jakim jest na przykład wędkarstwo. Dużym plusem regionu jest rozpiętość klimatu oraz jego zróżnicowanie. Wędkarze z południa mogą w kwietniu ruszyć na szczupaki ,z kolei wędkarze z północy z powodzeniem zasiąść przy przeręblach na akwenach skutych zupełnie lodem. Kraj ten posiada dużą liczbę jezior obfitujących w bogactwo dużej liczby gatunków ryb.

wędkarstwo
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Łowiska w Szwecji są o wiele bardziej zasobne w ciekawe okazy, niż lokalne. Przed połowem warto jednak sprawdzić dane jezioro, aby dowiedzieć się czy nie występują tam jakieś specyficzne zakazy i specyficzna turystyka wędkarska (więcej na ten temat na: ). Na niektórych akwenach mogą czasami obowiązywać okresy ochronne dla pewnych gatunków ryb. Bywa też , że różne sposoby poławiania mogą być zabronione na łowisku. Wyprawy dla wędkarzy to zdecydowanie
cudny sposób spędzania czasu. Bez względu na to czy jest się profesjonalnym wędkarzem czy też dopiero rozpoczyna się własną przygodę z wędkarstwem, odnajdzie się tutaj coś dla każdego. W Szwecji niezwykle powszechnymi sposobami połowu jest spinning i trolling. Druga z metod jest w szczególności kluczowa przy łowieniu drapieżnych ryb. W Szwecji działa tradycyjna reguła, która nakazuje brać ze sobą jedynie tyle ryb (poldannet.pl/pl/page/sprzet-rybacki-akcesoria/zaki.html) ile zdoła się zjeść w tym samym dniu. Nie należy nigdy zabierać jakieś ryb na zapas. Wiele dodatkowych plusów daje przy tym pożyczenie łódki, jaka pozwala penetrować większe obszary zalewu, zwiększa prawdopodobieństwo na większą ilość brań. Ewentualne zmęczenie podczas połowu wynagrodzić mogą amatorom dodatkowo niezapomniane widoki a także niezwykłe gatunki złowionych ryby.
Przed wybraniem się do tego konkretnego łowiska w Szwecji można również wypytać użytkowników na forach poświęconych wędkarstwu. Ich nabyte w Szwecji doświadczenia oraz rady niewątpliwie okażą się cenną wskazówką w doborze najdoskonalszego miejsca na wędkarskie wakacje.