Ciekawy sposób na odpoczynek, czyli gry kosmiczne

Gry na konsole
Wszyscy ludzie potrzebują w ciągu dnia odrobiny relaksu tylko dla siebie. Relaks jest bardzo istotną częścią codzienności, w związku z czym specjaliści od zdrowego życia informują, by nie zapominać o codziennej porcji czegoś, co sprawia nam radość. Uśmiech pozwala zachować dobre zdrowie przez długie lata. Powinniśmy o tym pamiętać codziennie i poświęcać dziennie co najmniej pół godziny tylko dla siebie.

gra komputerowa
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości jest tyle, ile ludzi. Jedni odnajdą ukojenie w muzyce, inni zrelaksują się oglądając ulubiony serial, kolejni czerpią satysfakcje przebywając na siłowni bądź z gier komputerowych. Rozrywką z najdłuższym udokumentowanym stażem i będącą zarazem niezwykle skutecznym treningiem dla naszych mózgów są książki, lub gry manager – więcej tutaj. Od dawna wiadomo, że książki rozwijają wyobraźnię.

Najnowsze badania wykazały, że dzieci grające w gry komputerowe wykazują się o wiele lepiej rozwiniętym mózgiem. Nie wynika to tylko z zawieranych w nich informacji. Grając, podobnie jak oglądając czytając, poznajemy konkretną opowieść. Różnica polega na tym, że książka przedstawia jedynie zamysł autora, nie pozostawiając pola do popisu naszej własnej wyobraźni. Sprawa wygląda odmiennie w przypadku gry w gry kosmiczne, podczas czego musimy we własnym zakresie rozwiązać dany problem żeby przejść dalej, stanowiąc świetny trening wyobraźni.

Ponadto, we współczesnym zabieganym świecie nie każdy może pozwolić sobie na wymagającą czasu i skupienia lekturę tradycyjnych książek ze względu na brak czasu. Dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają ochoty na czytanie książek są gry czytane, które cieszą się rosnącą popularnością z wieluwzględów. Największą zaletą jest możliwość wpływania na losy bohaterów czytane historii.

Współczesny rynek oferuje mnóstwo gier przeznaczonych różnym grupom wiekowym, przez co wszyscy znajdą coś satysfakcjonującego. Należy jednak pamiętać o o nie nadwyrężaniu kręgosłupa długim przesiadywaniem przed monitorem, dlatego sugeruje się dozować czas spędzony przed komputerem.