Do grudnia pozostało jeszcze trochę czasu, jednakże już dziś powinniśmy podumać o Mikołaju i Bożym Narodzeniu

broda mikołaja
Mikołaj w różnych regionach Polski nazywany bywa różnie. W Wielkopolsce określa się go mianem Gwiazdora. Jednakże wszędzie roznosi Prezenty szkrabom.
Polska tradycja już od wielu lat mówi, aby rodzice, którzy mają malutkie szkraby, zaprosili 6 grudnia Mikołaja, który wręczy dzieciom podarunki.

broda mikołaja
Autor: John Hope
Źródło: http://www.flickr.com

Oseski czekać będą na jego pojawienie się z utęsknieniem. Będą odliczać sekundy do jego przyjścia. Będzie to dla nich niezwykłe święto. Zazwyczaj za Mikołaja przebiera się ojciec, stryj lub jakiś znajomy rodziców. Musimy jednak skądś zorganizować przebranie. Jeżeli będziemy z tym zwlekać do ostatniego momentu, to może okazać się, że wszystkie kostiumy są już sprzedane. Musimy więc pomyśleć o tym z dużym wyprzedzeniem. Zamówić, schować w szafie i nie będzie późnij ani kłopotów, ani stresu. Jeśli wybieramy przebranie, to będzie nam też naturalnie potrzebna broda Mikołaja. Dobrze byłoby, żeby była ona gęsta i przysłaniała pół twarzy. Rzecz w tym, żeby brzdące nie domyśliły się, że znają swego Mikołaja. Jeśli nasze urwisy chodzą do szkoły i już nie wierzą w Mikołaja, ale mamy ochotę zrobić im niespodziankę lub chcemy zaskoczyć kolegów w pracy i dam im tego dnia smakołyki, to możemy kupić online samą brodę. Nie będziemy musieli wówczas wydawać większej kwoty na cały kostium z czapką i workiem. Nie będzie trzeba również wypychać brzucha poduszką.

Sama broda sprawi kolegom dużą przyjemność. Wejdziemy do działu kolegów z biura i krzykniemy głośno „Ho, ho!”. Wszystkich wprawimy w dobry nastrój.