Naprawdę każdy z nas posiada możliwość do samoobrony!

kubotan
Człowiek powinien czuć się bezpiecznie: co do tego ciężko mieć jakieś wątpliwości – a czy jednakże ludzie w Polsce mogą czuć się dobrze? Zasadniczo naprawdę nie żyjemy w niebezpiecznym kraju: oczywiście po zmroku nie jest kolorowo, lecz nawet typowe łódzkie blokowiska raczej nie są ostoją przestępczości. Choć wiadoma kwestia, że ciężko czuć całkowitą beztroskę: szczególnie jeśli jakoś się wyróżniamy. Niektórzy ludzie wcale nie są zaczepiani, ale raczej nie każdy wzbudza „szacunek”.

nauka samoobrony
Autor: roanokecollege
Źródło: http://www.flickr.com
Co w takim razie zalecić chcącemu czuć się bezpieczniej? Może broń? Cóż, pistolet to na pewno słaby wybór: głównie dlatego, że znaczna większość ludzi całkowicie się nie dalsze informacje nadaje do używania broni.

No byłoby dużo więcej szkód, aniżeli pożytku. Może kubotan, zatem wywodząca się z dalekiej Japonii broń, dzięki której samoobrona pewnie nie zobacz ofertę będzie stanowiła dla nas ogromnego wysiłku? Oczywiście ową bronią trzeba potrafić się posługiwać, lecz jakby nie patrzeć to raczej nie może być bardzo duży kłopot, bo jak to się zwykło mawiać: trening czyni mistrza.

gaz pieprzowy
Autor: Lauri Rantala
Źródło: http://www.flickr.com

To bardzo dobrze, że na broń, która służy nam wyłącznie do samoobrony generalnie nie potrzebujemy stosownego zezwolenia. Można być 100% przeciwnikiem broni, ale jakby nie patrzeć nadrzędnym prawem każdego obywatela jest prawo do stanowienia o sobie samym. Jeżeli ktoś jest pełnoletni, ciężko założyć, iż ktokolwiek ma prawo do tego, aby choćby spróbować odebrać mu prawo do wolności.

Trzeba mieć nadzieję, że w polskim społeczeństwie zdecydowana większość to będą ci ludzie, którzy bardzo liberalnie podchodzą do innych. Bo inna postawa jest w zupełności nie do akceptacji!

Każdy tak czy siak ma prawo do głoszenia każdej głupoty, lecz jeżeli ktoś chciałby zabrać komuś prawo do swobodnej samoobrony, nie postępuje dobrze.

W jakim miejscu, należy jeszcze poruszyć tę kwestię, tak naprawdę warto kupować te akcesoria, które są wymagane do odpowiedniej samoobrony?

Cóż, jeżeli któregoś czytelnika bardzo zaciekawiły kubotany albo kamizelka taktyczna ma spory wybór, niemal przez nic nieograniczony. Ulubione miejsce to naturalnie wirtualny sklep militarystyczny. Jakby nie patrzeć e-sklepów z militariami, produktami niezbędnymi do samoobrony jest naprawdę dużo.