Jak bardzo zmieniły się gry komputerowe po rozpowszechnieniu internetu, krótki przegląd najpopularniejszych gier strategicznych.

Postać w grze komputerowej
Jedną z najbardziej popularnych współcześnie form zabawy jest granie na komputerze. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, jeśli jakiś sprzęt nada do tego, aby go wykorzystać do zabawy, to z pewnością wykorzystany on zostanie, a w końcu komputery bardzo dobrze będą się do tego nadawać. Coraz wydajniejsze karty graficzne i algorytmy sterujące wyświetlaniem powodują, że współczesne gry mogą zachwycić możliwościami graficznymi, lecz nie można im także odmówić wyjątkowej grywalności.

zobacz
Bez przerwy pojawiają się nowe tytuły w sprzedaży, czy to jako zupełnie nowe gry, czy też kontynuacje starych przebojów. Do rozwoju gier bardzo przyczyniła się sieć internetowa, dając graczom zupełnie nowe możliwości. Jeszcze jakiś czas temu gry się instalowało na komputerze z płytek, i w najlepszym przypadku pograć się w nie dało z innymi w wewnętrznej sieci. Obecnie internet znosi wszelakie bariery, dzięki temu że gry działają na serwerach firmy je produkującej, to dostęp do nich jest nieograniczony – nie będzie żadnego problemu, aby pograć z ludźmi z innego kraju czy nawet kontynentu.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów gier są gry strategiczne na komputer. W nich nie będzie się liczyć szybkość klikania w klawiaturę albo przyciski myszy, ale taktyczne i strategiczne umiejętności. Oczywiście szybkie decydowanie także jest ważne, bo często te gry odbywają się w czasie rzeczywistym, ale dużo istotniejszą rolę będzie odgrywać obranie odpowiedniej strategii. Gracz wciela się w tych grach w rolę dowodzącego jakimś stanem zasobów, na przykład oddziałami wojskowymi albo mieszkańcami miasta.

Scena z gry
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas gry należy swoje zasoby rozwijać jak się tylko da, jednocześnie pamiętając o tym, że inni gracze mogą w tym czasami dość brutalnie przeszkadzać. Jedną z najbardziej popularnych gier tego gatunku w wersji mobilnej jest Heroes Online (więcej na ten temat). Gra ta jest kontynuacją jednego z największych przebojów z tego gatunku na tradycyjne komputery, i czerpie z niej wszystko to, co najlepsze. Doskonałe możliwości graficzne i bardzo duża grywalność powodują, że jest to obecnie jedna z bardziej popularnych gier tego gatunku.