Jak przyswoić sobie grę na perkusji?

perkusja
Któż z nas, oglądając teledyski ulubionych zespołów nie marzył choć raz o tym, żeby potrafić grać na jakimkolwiek instrumencie, mieć własną kapelę, koncertować, nagrywać płyty i wieść żywot rockmana? Pewnie zdarzyło się to wszystkim. Większość ludzi jednak poprzestaje na wyobrażeniach, a przecież zrealizowanie choćby części jest tak proste|! W każdym momencie możemy nauczyć się grać i przyłączyć się do amatorskiego zespołu, lub wręcz utworzyć swój.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

To o czym śnią zwykle mężczyźni to nauka gry na gitarze elektrycznej.

Zobacz ten interesujący artykuł a jeżeli ciekawi Cię więcej informacji na prezentowany temat to odkryj więcej tutaj (https://stojo.pl/) – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Z miejsca mają wizję estrady, piszczących fanek i ich samych z fenomenalną gitarą elektryczną, na której odgrywają genialne solówki. Opanowanie gitary wymaga pracy. Tak naprawdę, by grać świetnie, potrzeba lat. Jeżeli jednak wystarczy nam pobrzdąkanie z kilkoma kolegami parę razy w tygodniu – nie trzeba spędzać nie wiadomo ilu godzin na wprawkach.

Jeżeli marzenia o grze zakiełkują w naszej głowie za młodych lat powinniśmy wykorzystać najodpowiedniejszą opcję – to szkoła (szkoła języka włoskiego warszawa – sprawdź) muzyczna Warszawa. Wymaga to naturalnie determinacji, cierpliwości i wiele ciężkiej pracy, by szkołę taką ukończyć, lecz jeśli mamy tę możliwość – naprawdę warto. Nauka pod okiem muzyków najwyższej klasy przyniesie oczekiwane wyniki.

muzyka
Autor: IFF
Źródło: IFF

Zanim jednak udamy się do sklepu muzycznego albo szkoły musimy podjąć jedną ważną decyzję – który instrument wybrać? Trzeba w tej sytuacji poprosić o poradę, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto muzyką para się od długiego czasu. Z pewnością rozwieje nam wątpliwości. Na przykład – nauka gry na perkusji – wydaje się to dość proste, bo przecież jaki to kłopot uderzać w bębny w danej kolejności. A tak naprawdę wymaga dobrej kondycji fizycznej, doskonałego poczucia rytmu i umiejętności bawienia się nim. A z tego wielu adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy. Zastanówmy się zatem na czym chcemy grać, a później – zwyczajnie się tego nauczmy!

Źródło: Music School