Jak rozpocząć przygotowania do sezonu snowboardowego? O czym należy pamiętać, jakie ubrania wybierać?

snowboard
Jak nadchodzi sezon to każdy snowboardzista powinien się odpowiednio dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o kondycję i przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim o dobranie stroju. Rzeczywiście nie jest sztuką ubrać się żeby było, prawdziwa sztuka to ubrać się w ten sposób, ażeby żadne warunki atmosferyczne nie były dla nas zaskoczeniem. Podstawa ubioru to na pewno kurtki snowboard, spodnie, rękawice, czapka i bielizna termoaktywna.

sprzęt snowboardowy
Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

W trudnych warunkach, szczególnie jak jest mroźny wiatr bardzo niezbędna jest jednocześnie osłona twarzy pod postacią bandany albo neoprenowej maski. Dzisiaj na rynku jest bardzo dużo interesujących i solidnych produktów, są jednocześnie ciuchy markowe, za jakie powinniśmy bardzo dużo zapłacić, ale i mniej znane, więc bez wątpienia trzeba się zastanowić, czego dokładnie oczekujemy. Spodnie snowboardowe to podstawowy element każdego ubioru. Są bardzo ważne, więc muszą spełniać dwa najbardziej ważne zadania. Nie powinny przemakać, a również muszą być ciepłe. Obecnie rozwiązania techniczne są rzeczywiście bardzo zaawansowane, więc spodnie stworzone są z tkanin wodoszczelnych, wiatroszczelnych i jednocześnie mają membranę oddychającą. Bardzo istotne są również buty snowboardowe. Obuwie tego rodzaju jesteśmy w stanie podzielić na twarde oraz miękkie. Co więcej posiadają one indywidualne stopnie twardości, definiowane mianem flexindex. Jak w opisie buta znajduje się informacja, że konkretny model ma flex 5/10, to znaczy, iż w dziesięciostopniowej skali posiada twardość 5, czyli jest faktycznie średniomiękki. Im większy flex, czyli im w większym stopniu twarde buty, tym bardziej korzystne „czucie” deski, co znaczy, że mamy możliwość lepszego kontroli nad nią.

kurtka snowboardowa
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz bardziej ważna i wybierana jest również bielizna termoaktywna. Dzięki profesjonalnym właściwościom może utrzymać optymalną temperaturę ciała bez znaczenia jakie są warunki pogodowe, zachowuje jednocześnie świetny mikroklimat dla skóry, odprowadza pot na zewnątrz, więc skóra jest sucha. Struktura dzianiny oferuje właściwą i dopasowaną rozciągliwość, kształt oraz wsparcie dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne. To tyle jeśli chodzi o ubranie, zawsze jednocześnie powinniśmy pamiętać o najlepszej kondycji i wybraniu najlepszych, pod kątem technicznym kwestii, jak wiązania do snowboardu.