Jak samemu zrobić strój aniołka dla swojego dziecka?

Kartka i długopis na stole
Co ciekawe, na Jasełka najpopularniejszym przebraniem nie jest ani strój Józefa, ani nawet Maryi. Znacznie więcej dzieci decyduje się na przebranie się za aniołka.
Tego typu stroje anioła sprawiają, że wszystkie szkolne przedstawienia w okresie Świąt Bożego Narodzenia wyglądają na profesjonalne, pomimo faktu, że aktorami przeważnie są dzieciaki, które nie posiadają przecież gruntownego wykształcenia aktorskiego.

Istnieje parę wzorów przebrania anioła zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób pełnoletnich. W zależności od rozmiaru, tego typu stroje kosztują od kilku dziesiątek do kilkuset złotych. Anioł to nie tylko najłatwiejsze do własnoręcznego przygotowania przebranie na bale dla dzieci. To też jeden z najbardziej lubianych przez nie ubiorów. Preferują je zwłaszcza dziewczynki. Bardzo długa oraz powłóczysta szata, piękne anielskie skrzydła oraz złota gwiazdka wielu dziewczynkom zawróci w głowie. Przebranie się za aniołka na pewno spodoba się również osobom dorosłym.
Kartka i długopis na stole
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zrobić stroje anioła wystarczy tylko kawałek białego materiału, nożyczki z ząbkami oraz parę ozdób na choinkę. Najkorzystniej byłoby zrobić przeróżne gwiazdki nabite na srebrzystym lub złotym drucik oraz anielskie skrzydła, które moglibyśmy nabyć w markecie. Są one dostępne także na bazarowych kramach z zabawkami. Nie musimy za bardzo oszczędzać na skrzydłach aniołka, ponieważ to one mogą stać się elementem też odmiennego zabawowego stroju. Tego typu zabawy dla najmłodszych są przeprowadzane przecież każdego roku. Jeżeli nie zabawy, to różnorodnego rodzaju przedstawienia teatralne albo pastorałki.

Poza tym w wielu miejscach, osiedlach, wioskach czy obejściach kultywuje się do dzisiaj zwyczaj kolędowania, a w wielu domach to właśnie aniołek rozdaje w wigilijny wieczór prezenty spod choinki. Anielskie skrzydła, czyli ten jeden anielski artykuł będzie wystarczający, żeby z każdego zrobić uroczego aniołka. Kiedy raz już je kupimy, to będą służyć przez wiele lat oraz na dużo okazji.