W jaki sposób winna prezentować się sala weselna z prawdziwego zdarzenia, czyli skrótowy przewodnik po preferencjach Polaków

sala weselna
Sale weselne to miejsca, w których spędzamy jedne z najpiękniejszych, lecz i tych często najśmieszniejszych momentów naszego życia. Wielka w tym zasługa kapeli, która staje na wysokości zadania i potrafi bawić weselników do wczesnych godzin porannych. Nie bez żadnego znaczenia będzie także wyborny smak serwowanych posiłków i jakość obsługi. A przy tym warto jeszcze nadmienić, że każda para świeżo upieczonych małżonków ma różne upodobania i przy wyborze sali kieruje się odmiennymi kryteriami.

sprawdź tu
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
A tym najważniejszym zdaje się być poziom czystości, ale na tym historia dopiero się rozpoczyna.

Z pewnością na takiej sali musi być wydzielone miejsce dla orkiestry i winno być ono w miarę spore – tak, żeby z łatwością pomieściła się tam kilkuosobowa grupa muzyków razem z instrumentami. Pomimo tego że większość zespołów ma własne nagłośnienie, to jednak sale – www.saladlaciebie.com/sale-weselne/poznan.html – weselne muszą mieć komplet dobrej jakości głośników oraz mikrofonów. Żadna uroczystość weselna nie może się też obyć bez odpowiedniego oświetlenia. A obecnie ogromną furorę robią różnokolorowe światełka laserowe. Państwo młodzi mają naprawdę zróżnicowane gusta, a stawianie wymagań jest na porządku dziennym. Dla niektórych par bardzo istotny będzie pejzaż, który rozpościera się z okien. A jeżeli za owym oknem widać jedynie zniszczony mur kamienicy albo ruchliwą autostradę, to niektórzy od razu opuszczają takie miejsce i kontynuują poszukiwania.

Najkorzystniejszym wyborem byłaby sala z wyjściem na taras albo do gustownie urządzonego ogrodu z sadzawką. Jeszcze jednym kryterium pozostaje samo wyposażenie wnętrza. Ściany powinny być pomalowane lateksową farbą, a podłoga obowiązkowo musi być równa – tak, żeby w trakcie zabaw tanecznych nikt z biesiadników się nie potknął i nie przewrócił. Najgorszym prefabrykatem na podłogę wydają się być panele, które, jeżeli tylko zostały nieprawidłowo ułożone bądź są gorszej jakości, mają tendencję do wykrzywiania się, co na pewno walorem sali się nie staje.

wesele w stylu góralskim
Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
A na zakończenie należałoby rzec kilka słów o dekoracji. A na nią składają się najczęściej: białe bądź różnokolorowe obrusy, wazoniki z kwiatami, świece, balony i wiele innych, jakże potrzebnych gadżetów. I trudno się temu dziwić, bo sale weselne (www.saladlaciebie.com/sale-weselne/budziejewo.html) to miejsca wyjątkowe, wręcz czarodziejskie (sprawdź: hotel pod Wocławiem). To tutaj rozgrywają się wydarzenia, które wiele osób zapamiętuje do końca życia – sale weselne.