Jakie są typy komputerów stacjonarnych oraz co one gwarantują?

napis cloud computing
Razem z upływem lat, a tym samym z popularyzacją różnorodnego typu sprzętu komputerowego i pojawianiem się coraz to bardziej nowoczesnych form komputerów tego typu jak tablety czy notebooki, ceny takich urządzeń stacjonarnych, stają się bardzo przyjazne dla typowych odbiorców.

napis cloud computing
Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com
komputer
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Kwiatowe abażury od marki Sigma
Autor: Sigma
Źródło: Sigma
Dzięki temu możliwe jest już złożenie narzędzia, które będzie pozwalać na uruchomienie oprogramowania, nie wymagając od nabywcy posiadania grubego portfela. Duża część ludzi kojarzy komputer stacjonarny z tradycyjnym już desktopem. Producenci jednak doskonale widząc zapotrzebowanie na miniaturyzowanie tego typu sprzętów, wprowadzili do swej oferty niezwykle ciekawe produkty, które zabierają mało przestrzeni na biurku czy nawet na podłodze. Możemy wyróżnić zatem takie komputery jak desktopy, zatem leżące w poziomie, czy też nettopy, czyli zminiaturyzowany komputer tradycyjny, który powinien być używany nade wszystko do najbardziej istotnych oraz niezbyt wymagających zadań – takich jak przykładowo oglądanie stron Internetowych lub przeprowadzanie czynności biurowych.
Innym typem komputera jest taki pod nazwą All-in-One. Jest to bardzo interesująca propozycja dla tych osób, które zamiast plątaniny wszelakich kabli, wolą mieć wszystko w jednym urządzeniu. W rzeczywistości oznacza to zatem ekran oraz stację roboczą. Należy stwierdzić, że nie nadają się one do efektywnej pracy, przy czym doskonale sprawdzają się jako komputery wielofunkcyjne, czy do przeglądania zasobów internetu, przeglądania różnych filmów lub przeprowadzania prac biurowych.

Poza tym tak jak nettopy, komputery typu All-in-One są bezgłośne oraz nie pobierają dużej ilości energii.

Przedstawiany tekst jest niesamowicie interesujący, jednak bez ociągania zobacz także ten opublikowany tu (https://www.vectorsoft.pl/) w innym miejscu post – on również jest warty uwagi.

Ponadto zajmują oczywiście mało miejsca. Przy kupnie komputera często stajemy przed koniecznością wyboru co kupić: czy wybrać komputer typu desktop, czy laptop.