Kocia rzeczywistość czyli jak prawidłowo dbać o futrzaka

Świat bez kotów musiałby być naprawdę pusty. Dużo ludzi nie może żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot być może nie jest tak mocno przywiązany do ludzi jak pies, nie lubi słuchać rozkazów, jest krnąbrny, czasem coś podrapie (szczególnie, jeśli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to kota da się kochać.

Karma dla kotów
Źródło: www.sxc.hu

A mruczki towarzyszą nam od wieków. Kiedy wystartowały prace archeologiczne nad Nilem, odkopano wiele hieroglifów, na których były przedstawione obrazy kota. Znaleziono też wiele zakonserwowanych kotów – te zwierzęta były przez starożytnych mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane. Do dziś nie odkopano żadnej staroegipskiej kuwety, ale kto wie? – kotu też potrzebne witaminy.

Kuwety

Teraz kolej na inną historyjkę związaną z futrzakami. W pewnym ośrodku spokojnej starości w Stanach Zjednoczonych przebywał kot, który potrafił trafnie przewidzieć zejście któregoś z pensjonariuszy. Mruczek mościł się wtedy na łóżku pacjenta. Niestety, koci wróżbita później został odnaleziony zabity, bo lokatorzy domu spokojnej starości zaczęli się go niezwykle lękać. Ta sprawa potwierdza, że człowiek po prostu takich rzeczy wiedzieć nie chce. Oprócz tego wydaje się, iż kocur został ukatrupiony z przyczyn skojarzeń z nieczystą siłą. Od wieków koty były zwierzątkami czarownic, a czarne koty do dziś przynoszą nieszczęście. To okropny stereotyp. Naukowe badania twierdzą, że kot wykazuje wielkie właściwości lecznicze – umie namierzyć miejsce chore i umościć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i przyjemne mruczenie oddziałuje kojąco na chorego.

W połowie lutego celebrowany jest Światowy Dzień Kota. O ile posiadasz w mieszkaniu mruczka, spraw mu radość i daj mu tego dnia do posmakowania jakiejś świeże, lepsze karmy. W ten sposób okażesz milusińskiemu, jak silnie go lubisz. Koty są o wiele bystrzejsze niż ludzie sądzą, zatem możesz mieć gwarancje, że twój kot zrozumie taki gest. Dobrym prezentem na tę okazję są również drapaki dla kotów – koty uwielbiają takie konstrukcje. Więcej:
Źródło: