Kolorowani na każdą okazję

Dzieci, chłopcy i dziewczynki
Kolorowanki dla dzieci nie od dziś są popularną formą zabawy. Całe mnóstwo rodziców jednak zadaje pytanie czy ta forma zabawy jest dla ich dzieci odpowiednia, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy nauki dzieci.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki
Autor: iStock
Źródło: iStock

Kolorowanki a edukacja
Malowanki dla dzieci to nie tylko doskonała zabawa i najlepszy plan na spędzenie wolnego popołudnia z dzieckiem w pochmurne dni. Badania dowiodły, że dziecko malując rozwija swoją wyobraźnię i umiejętność kreatywnego myślenia. Rysowanie to idealne wsparcie w nauce pisania liter, bo rozwija grafomotorykę rączki dziecka. Po za tym dzieci rysując poznają kolory, uczą się nazywać różnorakie przedmioty, elementy ze przyrody i zjawiska natury.

Kolorowanki do drukowania
Teraz największym źródłem w poszukiwaniu malowanek dla dzieci został Internet. W sieci można poszukać całe mnóstwo stron oferujących darmowe kolorowanki do wydruku z ulubionymi postaciami dzieci ( www.surfszkola.pl/formularz-dzieci/ ) z bajeczek i książek. Jak jednak pośród tak sporej ilości stron oferujących Kolorowanki online, odszukać te wartościowe? Należyty dobór malowanek dla dzieci ( http://surfszkola.pl/obozy-dla-dzieci-i-mlodziezy/ ) może sprawić, że dziecko szybko pozna literki, nauczy się liczyć i pisać. Należy poszukać oryginalnych kolorowanek z otwartymi zadaniami. Dzięki takim otwartym zadaniom, dziecko zostaje współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już ma z wymyślaniem rzeczy nowatorskich. Takie nowatorskie malowanki dla maluchów w naturalny sposób dopasowują się poziomem trudności do poziomu wiedzy i umiejętności dzieci. Na koniec zawsze warto podyskutować z dzieckiem o tym, co przed chwilą narysowało. Dziecko uczy się wówczas nazywać swoje uczucia.

Źródło: http://www.bazgroszyt.pl