Masz zamiar trenować w domu? – przeczytaj nasz poradnik

siłownia
O ile postawiłeś na dbanie o tężyznę fizyczną i chadzasz na siłownię, na pewno irytuje cię tam parę rzeczy. Bardzo często sala jest zatłoczona i trenujacy przetrzymują hantle, przez co pozstaje jedynie czekać długo na swoją kolej. Czasami na siłowni nie ma stanowisk, takich jak chociażby orbiterek, przez co nie nie ma możliwości zaliczania jakichś ćwiczeń.

Autor: Sport-shop.pl

Zazwyczaj właściciel siłowni oferuje trenującym telewizję muzyczną, co każdemu, kto posiadać odrobinę smaku muzycznego będzie psuć trening i zmuszać do noszenia odtwarzacza mp3. Dodatkowo pewne siłownie dyktują spore ceny, więc miesiące regularnych treningów mogą konkretnie wydrenować kieszeń.

Rozwiązaniem na te wszystkie problemy może być stworzenie własnej siłowni w domu. O ile dysponujesz metrażem oraz kasą, możesz już nie myśleć o zatłoczonej sali i komfortowo podnosić ciężary w mieszkaniu Przedstawiamy kilka rzeczy, które należy zdobyć:

Autor: iStock.com

– bieżnie (bieżnie do biegania w o2market) – użyteczna rzecz, gdy za oknem szaruga, a ty obawiasz się chorób, a zarazem pragniesz zrzucać kilogramy. Należy nabyć bieżnię, która ma szereg przydatnych funkcji, takich jak np. pozorowanie ciężkiej nawierzchni. Tak poczujesz się, jakbyś truchtał w górach. Dużo funkcji może również umożliwić zaliczanie efektywnych treningów odchudzających, takich jak biegi interwałowe.

– inną ideą na zrzucanie kilogramów może być rower stacjonarny (poradnik: rowerki treningowe – jaki wybrać). Jeżeli w letnie dni uprawiasz kolarstwo, zakupienie roweru treningowego do mieszkania jest konieczne, by podrasować wytrzymałość

.

uniwersalna ławeczka. Najlepsze w zdobywaniu masy są bez wątpienia serie na wolnych obciążeniach, zatem punktem obowiązkowym staje się ławeczka ze stojakami oraz gryf z odpowiednią ilością obciążenia.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc kliknij tu bramki obrotowe i czytaj do woli następne fachowe wpisy.

– sztangielki} – jeszcze jedna nieodzowna pozycja w prywatnej siłowni, konieczne do stymulacji wielu części ciała. Najlepiej wybrać modele do samodzielnego komponowania obciążenia.

– drążek – umieść go w wejściu. Niezbędny sprzęt do efektywnego poruszania mięśni pleców.

Źródło: