Przegląd aparatów cyfrowych

Aparat cyfrowy BenQ P1410
Aparat cyfrowy BenQ P1410
Autor: BenQ
Źródło: BenQ

O ile chcesz nabyć fajny aparat cyfrowy, będziesz miał spory problem z wybraniem konkretnego modelu, ponieważ w ofercie ujrzysz całe mnóstwo różnych aparatów. Aparaty cyfrowe, jak generalnie wszystkie produkty, da się podzielić na różne półki cenowe i jakościowe. Ten zwięzły przegląd dostępnych obecnie na półkach modeli cyfrowych został napisany po to, by ułatwić tobie wybór porządnego sprzętu.Zamieściliśmy w nim trzy popularne modele urządzeń cyfrowych, które należą do różnych klas jakości. Zachęcamy do lektury.

Canon PowerShot G1 XNa ten aparat cyfrowy trzeba wydać ponad 2,5 tysiąca złotych, jednakże każda wyłożona na niego złotówka się opłaci. Canon PowerShot G1 X oferuje ogromną jakość wykonywanych zdjęć, która jest zbliżona do tej, którą oferują popularne modele aparatów takich jak lustrzanki-. Aparat ten cechuje się wygodną obsługą – użytkownik da sobie radę z aparatem bez problemu, mimo tego że guzików jest naprawdę cała masa. Jeżeli zapytacie o wady Canona, powinno się wymienić akumulator o małej pojemności. Lecz to raczej nieistotny problem.

Panasonic Lumix DMC-TZ25Ten wygodny aparat cyfrowy jest wart prawie trzykrotnie mniej niż wyżej omawiany Canon. W swojej klasie cenowej zdecydowanie pokonuje inne modele swoimi atrybutami. Aparat fotograficzny daje niezłą jakość fotografii, ciekawe funkcje dodatkowe ( na przykład fotografowanie seryjne) oraz praktyczne zbliżanie obrazu. Do wad powinno się dopisać tworzenie krótkich filmików, które zapisują się tylko w systemie mono.

Casio Exilim EX-ZR20Ten aparat reprezentuje najtańsze aparaty cyfrowe. Zdobędziesz go już za trochę więcej niż pół tysiąca złotych. Za te pieniądze urządzenie zapewnia porządną jakość wykonywanych fotografii, dobrą matrycę o parametrze 16,79 MP oraz tworzenie krótkich klipów filmowych. O ile masz mało gotówki i potrzebujesz porządnego sprzętu na wakacje, ten model będzie prawidłowym wyborem. Ten (rozwinięcie tych informacji: www.sklep.sport-max.pl)

Źródło: Cyfrowe.pl