Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia: w jaki sposób to uczynić i nie oszaleć? Poradnik świąteczny

Dzień Św. Walentego
Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj wyglądają tak: najpierw zdaje ci się, że masz jeszcze dużo czasu. Nagle zaczyna się on raptem kurczyć.
Parę dni przed Wigilią wpadasz w histerię: wykonujesz przedświąteczne porządki, nabywasz strój mikołaja dla dzieci, podarki, gdyż przecież Wigilia odbędzie się dokładnie u ciebie.

Dzień Św. Walentego
Autor: Naotake Murayama
Źródło: http://www.flickr.com

zabawki dla dziecka
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
I w dodatku samodzielnie musisz ją przyszykować. Wcale jednakże nie musi w taki sposób być. Przygotowania do świąt mogą jednak wyglądać zupełnie inaczej – zapoznaj się z naszym poradnikiem świątecznym.
Dobra organizacja to podstawa, aby nie wpaść w świąteczną histerię. Wiedzą o tym wszyscy, na jakich głowie leży przygotowanie uroczystości. Najlepiej rozpocząć od rozpisania menu na wszystkie dni świąteczne. Potem skonstruuj listę zakupów dostosowaną do niego. Należy wyodrębnić towary, które możemy zakupić wcześniej (na przykład mąka, olej, słodycze), a na ostatni tydzień pozostawić tylko te, które nie mogą długo leżeć.

Interesująca informacja? Jeśli tak uważasz, ponadto wejdź na ten odnośnik – odnajdziesz znacznie więcej w ofercie (https://www.boro-laser.com.pl/k1,tablice-i-tabliczki.html), która dotyczy rozpatrywanej tutaj tematyki.

Dzięki tej liście nie będziesz biegać za każdym razem do marketu, gdy się okaże, że akurat czegokolwiek ci zabrakło. W następnej kolejności z kalendarzem w ręku na tydzień przed świętami sporządź harmonogram prac. Zanotuj szczegółowo co masz wykonać: dla przykładu ugotować warzywa na sałatkę, posiekać cebulę do śledzi, wyjąć pasztet z zamrażarki.

Korzystniej poświęcić więcej czasu na zrobienie planu aniżeli potem ciskać się po kuchni od jednej roboty do drugiej i frapować się: co ja mam jeszcze do zdziałania. Niektórzy doradzają, ażeby przy przyrządzaniu dań nie być nadmiernie ambitnym oraz zamiast własnoręcznie klejonych uszek czy czerwonego barszczu kupić gotowe produkty.