Przygotuj się do Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza komunia święta
Pierwsza Komunia Święta to nie tylko duże wydarzenie dla każdego drugoklasisty ale również duży stres i spory koszt dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza szereg przygotowań nie tylko duchowych, jak też tych powiązanych z zakupem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem przyjęcia jak również zaproszeniem rodzimy. Bardzo ważnymzakupem są stroje komunijne.
stół
Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

W tym momencie prosperuje multum firm które specjalizują się wyłącznie w ubraniach i albach komunijnych. Ich asortyment jest naprawdę bogaty i nie jest łatwo zdecydować się. Coraz częściej ten problem rozwiązują szkoły, które z góry narzucają, że wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu będą mieć takie same alby na komunię. Dzięki temu nikt nie czuje się gorsze, a rodzice nie ścigają się w kupowaniu coraz to droższych i wymyślniejszych sukienek.

O ile sukienki komunijne są zazwyczaj jednolite, to dużo więcej swobody zostaje przy wyborze dodatków komunijnych. Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek.

Ciekawisz się tym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej tapety z głębią o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

W przypadku gdy wszystkie dzieci są ubrane tak samo, wielu rodziców decyduje się na zakup drugiego zestawu stroju: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po głównej uroczystości w Kościele.

Gdy mówimy o przygotowywania przyjęcia komunijnego to nadal wielu rodziców urządza uroczystość w mieszkaniu. Coraz bardziej popularne są imprezy w lokalach lub też zajazdach. Restauracje dodają tego typu przyjęcia do swojej oferty. Kiedy rodzice decydują się na samodzielne zrobienie przyjęcia, powinni pomyśleć nie tylko o różnorodnym menu ale również pomyśleć o odpowiedni wystrój pomieszczenia. Istotnym punktem programu jest również tort komunijny, który można zamówić w cukierni i jednocześnie oszczędzić sobie dodatkowej pracy.

Jeśli nie organizujemy tej uroczystości a jesteśmy tylko gościem, powinniśmy pamiętać o kupnie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten wyjątkowy dzień. W supermarketach, sklepach z pamiątkami (strona) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Dobrym pomysłem może być też łańcuszek z medalikiem i.