Rola oprawy muzycznej w czasie wesela, czyli na co się zdecydować, aby goście bawili się jak najlepiej

Bukiet ślubny, kompozycja zimowa
Ślub to okres wielomiesięczny przygotowań, załatwienia wielu spraw no i rzecz jasna niemałych wydatków. Duża część młodych par rozpoczyna od zarezerwowania odpowiedniej sali weselnej. Jej wielkość powinna być dobrana do liczby gości, jakich zechce się zaprosić, jeżeli sala będzie zbyt pojemna, to w pewnym momencie może się okazać, że weselnicy się porozchodzą i ciężko będzie ich zgromadzić na wspólnej zabawie. Sporo młodych par szukając sali kieruje się recenzjami znajomych, lecz warto samodzielnie także sprawdzić, jak wygląda obsługa, dekoracje i przede wszystkim jedzenie.

taniec weselny

W wielu popularnych miejscach sale rezerwowane są wiele miesięcy wcześniej, tak więc często wesele planuje się z wyprzedzeniem nawet kilku lat. W zasadzie nie będzie problemów, aby w tym samym czasie zarezerwować termin uroczystości w kościele, najczęściej odbywa się ich wtedy parę i jakąś godzinę zawsze się wybierze. Mając rezerwację sali należy pomyśleć o kolejnych elementach weselnej układanki, a będzie ich całkiem sporo. Aby weselnicy mogli się dobrze bawić do samego rana, to konieczna będzie wesoła, skoczna muzyka na ślubie. Tu do dyspozycji są dwie możliwości, każda z nich będzie miała swoje zalety i wady. Jedną z nich będzie zamówienie warszawskiego kwartetu smyczkowego, jaki na żywo będzie sprawdź tutaj grał do tańca i prowadził całą zabawę.

Nie będzie to rozwiązanie tanie, bo dobry weselny zespół będzie trochę kosztował, lecz wyszukanie dobrego zapewni doskonałą zabawę. Dobre skrzypce na ślub również zamawia się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, więc należy to zgrać to razem z wolnym terminem sali. Decydując się na zespół weselny warto wcześniej posłuchać, jak przedstawia się na żywo, czyli po prostu posłuchać jak grają. Dobrym pomysłem jest spytanie jakieś pary, która danych muzyków miała na ślubie, a jeżeli się da, to oglądnąć kawałek nagrania z zabawy. Drugim rozwiązaniem, także często wybieranym przez młode pary, a jednocześnie znacznie tańszym, będzie wynajęcie dj-a, który będzie puszczał muzykę uzgodnioną z młodą parą na swoim sprzęcie grającym.