Rozwój techniki przyniósł ze sobą wymóg komputeryzacji w każdej wykonywanej pracy. Dzięki niemu to co produkujemy wykonujemy dobrze,a zadaniem komputerów jest tą pracę po prostuusprawnić prostszą.

komputery
Jeszcze dwadzieścia parę lat wstecz , kiedy komputery dopiero co wchodziły do użytku większość ludzi była przerażona. Nikt wcześniej poza najprostszymi w budowie i obsłudze commodore 64 przeznaczonymi przede wszystkim do gier nie miał z nimi do czynienia. Przerażała wizja obsługi i co najważniejsze codziennego posługiwania się nimi w pracy. Na tamten czas było to tak niebywałe, że przerażało wszystkich.

Do tego czasu każdy
komputer w aptece
Autor: Internet Archive Book Images
Źródło: http://www.flickr.com

znał swoje obowiązki , wykonywał je tak jak ich go nauczono i ta nagła zmiana wielu jawiła się nie tyle co niekonieczna , to ogromnie zawiła . Bez pośpiechu i z przeminięciem czasu rozpoczęto jednak cenić dobre strony, jakie to przynosi. Jasne że nie chodzi w tym miejscu tylko i wyłącznie o gałąź przemysłową, gdzie bez całościowej komputeryzacji praca byłaby współcześnie niemożliwa. Kiedy w sklepach pojawiły się kasy fiskalne monitorujące każdego dnia obrót każdego nawet najmniejszego punktu handlowego, sprzedawcy podchodzili do tego ogromnie sceptycznie. Zamiast ułatwień w pracy widzieli raczej same niedogodności i przeszkody. Dotąd używane karteczki do sumowania pozycji i obliczania kwoty do zapłaty musiały przestać istnieć , a każdy rachunek obliczała maszyna. I chociaż na początku podchodzono do nich ogromnie nieufnie, obecnie kasy fiskalne to nie tylko wymóg, ale niesamowite usprawnienie. Żaden sprzedawca obecnie chyba by sobie nie poradził , gdyby obliczeń nie dokonywały za nich kasy fiskalne. Niesamowicie

kasa fiskalna

usprawniają pracę, nieścisłości jeśli nastąpią to wyłącznie z winy obsługującego, ponieważ co jak co ale komputery się nie mylą.

Po latach obycia i powszechnego użytkowania uwierzyliśmy w to, iż komputery w każdym zawodzie są niezbędne. Obecnie bardzo dużo ogromnych hal produkcyjnych, warsztatów sklepów i wszystkich innych instytucji nie miałoby fundamentów do działania gdyby nie komputery. Zawojowały naszą pracę to jasne w bardzo korzystnym tego słowa znaczeniu i nasze życie, ale bez ich pomocy nikt nie wyobraża sobie wykonywania jakiejkolwiek pracy. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia w takim stopniu, iż zdecydowana większość instytucji jest zaopatrzona w agregaty prądotwórcze by wykonywać pracę w przypadku braku w dostawach energii elektrycznej. To najlepszy dowód na to, iż komputery są konieczne .