W jaki sposób dbać o swoje sierściuchy, żeby nie stanowiły one żadnego zagrożenia dla zdrowia domowników

Koty
Chociaż przywykło się sądzić, że kotki lubią chodzić własnymi drogami, a nawet, że są fałszywe oraz nieprzewidywalne, to stają się pupilami niezwykle często hodowanymi i to nawet przez kobiety mieszkające w blokach w wojewódzkich miastach. Oczywiście o wiele lepszym miejscem dla takich pupili są gospodarstwa usytuowane na terenie wsi, bo tu mają idealne warunki do życia. Jednak niezależnie od tego, gdzie mieszkają nasi ulubieńcy, zawsze powinni być najedzeni i czyści.

Koty nie bywają dobrze widzianymi lokatorami w domu, kiedy gospodyni spodziewa się dzieciątka. Te zwierzątka są roznosicielami niebezpiecznej dla płodu dolegliwości, która w przyszłości może stać się przyczyną niepełnosprawności niemowlęcia. Żeby uniknąć tego typu zagrożeń, warto bezwzględnie przestrzegać norm higieny, a zwłaszcza pilnować, by Filemon nie zaglądał do reklamówki z zakupami i nie wylizywał z misek lokatorów.

O tym, że koty bywają roznosicielami groźnych chorób chyba nie każdy wie. Natomiast raczej wszyscy świetnie wiedzą, że kocury, podobnie jak psiaki, mogą mieć pchły. Bezpańskie koty z pewnością do końca swego kociego życia będą nosić w futrze tych mało potrzebnych mieszkańców. Natomiast te sierściuchy, które są własnością matron najmujących mieszkania w miastach, mają pieskie życie. Takie właścicielki nabędą preparaty na pchły dla kota i w ten oto banalny sposób oczyszczą futro swojego pupila – .

Kot
Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele więcej powinności przy pielęgnowaniu pupila mają posiadacze kotów o długiej sierści. O tak wspaniałe futro trzeba codziennie dbać. Oczywiście kociaka nie kąpie się w wodzie – warto jednakże je raz na jakiś czas nienagannie go wyczesać, a w razie potrzeby zastosować także preparaty na pchły dla kota. Czynności pielęgnacyjnych wcale nie musimy wykonywać w domowym zaciszu.

Nie masz zamiaru przerwać czytania ciekawego zagadnienia na tym wpisie? Zatem zapraszamy do nowych – naciśnij ten link (https://taneczneshow.pl/pokazy-taneczne/) i przenieś się na analogiczną stronę.

Obecnie powstało na rynku wiele salonów piękności dla naszych czworonożnych kompanów.

W takich miejscach mogą one liczyć na wzorowo wykonane zabiegi. Pracownicy bywają właściwie przeszkoleni, a ich umiejętności nie pozostawiają najczęściej nic do życzenia. Kto nie jest w stanie systematycznie fundować swojemu kociakowi takiego komfortu, być może pójdzie do salonu na przykład raz lub dwa razy na rok. Taka wizyta może również wiązać się z specjalistycznymi radami udzielanymi przez pracownice salonu. A raz na jakiś czas warto też przekroczyć próg gabinetu weterynarza, żeby skontrolować stan zdrowia naszego pupila.