W jaki sposób przez minione lata rozwijał się rynek gier komputerowych, najbardziej popularne obecnie gry online

Gra komputerowa
Od kiedy komputery zaczęły być używane, to ludzie z ogromną energią wykorzystują je do tego, żeby grać. Obecnie można wręcz powiedzieć, że na graczach właśnie oparta jest ogromna część przemysłu komputerowego. Bo do jakich innych celów mogłyby być wykorzystane potężne karty grafiki, potrafiące kosztować niekiedy i kilka tysięcy złotych, jak nie do pokonania kolejnej gry z fantastyczną grafiką?

przejdź do
Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku gier bardzo dużo także zrobił internet, firmy które produkują gry zaczęły udostępniać je na wydajnych serwerach, umożliwiając tym samym możliwość gry z graczami z całego świata. Dzisiaj gry te fascynują nie tylko świetną fabułą, lecz również możliwościami graficznymi. Wygląd części z nich sporo przewyższa topowe gry sprzed kilkunastu laty, a przecież nie będą one wykorzystywaćprawie wcale mocy współczesnych kart grafiki.

Od niedawna pewna grupa gier urosła do rangi sportu, organizowane są nawet mistrzostwa świata, w których zaczyna brać udział zwiększająca się liczba graczy. Ostatnie takie rozgrywki transmitowano nawet na żywo w telewizji, co bardzo dobrze będzie świadczyć o popularności tej formy rozrywki. Jedną z najpopularniejszych gier internetowych, w którą można zagrać na swoim komputerze jest gra imperia online. Zalicza się ona do największych hitowych produkcji tego typu, a mimo to cały czas jest ogromnie popularna. Gracze zaczynają od kierowania niewielką wioską, którą przez odpowiednie decyzje można szybko rozwijać.

Wiedźmin, gra komputerowa
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli decyzje będą odpowiednie, to szybko urośnie do dynamicznego miasta i stanie się fragmentem większego imperium. W grze tej jeden grający może zarządzać nawet ponad dwudziestoma miastami, więc możliwości rozwoju tu są naprawdę duże. Jako że będzie to gra mająca bitewny charakter, to ogromna jej część opiera się na walkach z innymi graczami. Dlatego też planując rozwój swojego królestwa należy bardzo umiejętnie pogodzić rozbudowę miast i równoczesne wzmacnianie swojej armii. Niezbędne jest zachowanie równowagi pomiędzy utrzymaniem dobrze funkcjonującej gospodarki a dobrze uzbrojoną, gotową na wiele armią.