W jaki sposób przygotować własną córkę do pierwszej komunii świętej?

pierwsza komunia
Sezon komunijny już niedługo, zatem czymś wielce istotnym jest to, aby przygotować swoją córeczkę, zapewne 9-letnią, do owej bardzo ważnej uroczystości kościelnej. No wiadomo: komunia święta jest no jakby nie patrzeć dużo bardziej komercyjna, niż niegdyś. A więc to znaczy, że choć dzieci ciągle dbają o kwestie duchowe, ich rodzice również, to jednakże ciężko nie powiedzieć, iż często prezenty są trochę nawet ważniejsze, niż duchowość. Cóż, może zagadnienia religijne pozostawmy duchownym i katechetom, a faktycznie poruszmy zagadnienia niejako materialne. Jednakże czy to coś tak bardzo złego?

Pamiętajmy, iż na szczęście możemy jakoś tam połączyć w umiejętny sposób sprawy duchowe z materialnymi. Spokojna głowa: takie mamy czasy. Jeśli żyjemy w wielce nowatorskich czasach, to jednakże ciężko się dziwić, że nasza córuchna nie chce dostać niesamowicie wielu prezentów oraz elegancko wyglądać…

kościół
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

A właśnie: trzeba poruszyć niesamowicie istotną kwestię, a mianowicie: co robić, jeżeli pragniemy najzwyczajniej w świecie spowodować, że nasza córka będzie bardzo pięknie wyglądała? Bardzo istotną kwestią jest to by w żadnym przypadku nie oszczędzać kasy na sukienkę komunijną. Musimy zwrócić uwagę, iż w żadnym razie nasza córeczka nie może mieć jakichkolwiek kompleksów mających związek z własną sukienką. Pamiętajmy, że tylko piękne suknie do Pierwszej Komunii są niejako fantastyczne, na wagę złota. W bardzo wielu parafiach nie ma sukienek, a tylko alby, ponieważ trochę biedniejsze 9-latki miały kłopoty dotyczące tego, że akurat ich suknia nie prezentuje się jak suknie córek adwokatów, przedsiębiorców, etc.

Pamiętajmy, iż jeżeli w akurat naszej parafii nadal są akurat sukienki, należałoby trochę wykosztować, ale przynajmniej nie dopuścić do tego, aby nasza córka miała nawet małe powody do płaczu. Wiadomo – pierwsza komunia zdarza się tylko raz w ciągu własnego życia, zatem czymś wielce ważnym jest to, aby dbać o własną córkę. Nawet jeśli to zbytnio próżne.