Własna pasja to szansa na bardziej szczęśliwe życie. Powinniśmy w sobie odnaleźć pasję

rowerzysta fotografuje
Jak niekiedy podają najnowsze odkrycia oddawanie się pasji to recepta na bardziej ciekawe życie. To chyba nie powinno dziwić, lecz na początekpowinniśmy zadać sobie pytanie, czym to zjawisko jest. Pasja to stan umysłu, niezwykła potrzeba gromadzenia pewnych rzeczy, tworzenia kolekcji, pogłębiania wiedzy na określony temat. Badacze nie są zgodni z czego to wynika. Być może chcemy, żeby nasze życie było bardziej ciekawe, a może po prostu bez pasji nie jesteśmy sobą.

zdjęcia nad morzem
Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com
duża liczba osób zajmuje się na przykład fotografię. Wielu ludzi robi to w sposób amatorski, ale nie oznacza to, że byle jak. Odpowiada za to prawdziwa pasja. Fotografia to sposób prezentowania rzeczywistości, a każdy robi to na swój sposób. Zdjęcie jednej osoby będzie zupełne inne niż zrobiona przez drugą. Sposóbfotografowania i to, co jest na tych zdjęciach to sprawa indywidualna. Jedna osoba woli robienie zdjęć przyrody, druga zaś woli robić zdjęcia ludziom. Nie ma też jedynego i skutecznego sposobu na takie zdjęcia, z których można wyczytać większą pasję. A tutaj są rzeczy , które przydadzą się każdemu fotografowi: sprawdzone osłony na obiektywy.

Można stwierdzić, że dana fotografia jest lepsze pod względem technicznym (sprawdź: ), gdyż wpływ na to ma nasz stopień zaawansowania. Nie można zaś powiedzieć, że gorsze zdjęcie to mniejsza motywacja i brak pasji. Często słabe jakościowe zdjęcia, dodatkowo zrobione komórką albo smartfonem, to małe dzieła sztuki. Wiadomym jest, że najlepsze to te fotografie, za którymi kryje się jakaś historia. Tak samo, jak najczęściej zapamiętujemy filmy ponadczasowe, które zostawiają w naszej pamięci obraz, z którym możemy się identyfikować, tak samo jest z fotografią|. Niektóre fotografie są cenniejsze niż tysiąc słów.

Z reguły to przy większości fotografii słowa nie są potrzebne, gdyż tylko mogą przeszkadzać w odbiorze, popsuć to, co naprawdę czujemy i dostrzegamy na oglądanym zdjęciu. A zdjęcia uniwersalne docierają do najszerszej grupy ludzi, nie muszą być one podpisane i definiowane, ważne, że poruszają, bulwersują czy coś uświadamiają. Taka pasja potrafi zarazić miliony, więc dla takiej pasji warto żyć. Warto robić zdjęcia, które poruszą miliony.