Wymarzony ślub w odległych krajach

ślub
ślub
Autor: Agata Kwiecień
Źródło: abcslubu.pl
Ślub za granicą jest wspaniałym wyborem. Nie znamy chyba bardziej odpowiedniego do tego miasta niż stolica Francji. Jeżeli masz pieniądze i czas do załatwienia dokumentacji, pomyśl nad ślubem poza Polską. Przedstawiamy przydatny przewodnik, w którym prezentujemy co trzeba przedsięwziąć, by wziąć ślub za granicą.

1. Poszukaj na portalu MSZ danych o kraju, w którym zamierzasz wziąć ślub. Naturalnie najłatwiej jest zaplanować taką imprezę w państwie, które należy do EU2. Po znalezieniu danych skomunikuj się z konsulatem RP w państwie, w którym planujesz wziąć ślub za granicą. Dokładną datę imprezy trzeba wystosować co najmniej 2 miesiące przed czasem3. Z USC trzeba odebrać certyfikat, który deklaruje, że możecie wstąpić w związek małżeński. Taki certyfikat potem należy przełożyć na język państwa, w którym zamierzacie wziąć ślub za granicą, z pomocą specjalistów z Wydziału Konsularnego4. Papier, które potwierdza, że wzięliście ślub za granicą, powinno się po powrocie do Polski odnieść do USC5. O ile z jakichś przyczyn zamierzasz posiadać religijny ślub, trzeba poprosić o pomoc tamtejszego przedstawiciela dyplomatycznego, który namierzy dla was odpowiedniego księdza. Musisz też uzyskać zgodę od proboszcza.

Venicespecial
Źródło: www.venicespecial.com

6. Po uregulowaniu wszystkich rzeczy w urzędach nadchodzi kolej na urządzenie przyjęcia weselnego. To jasne, że koszt wesela poza granicami Polski będzie o wiele wyższy. Z tego powodu oboje musicie mocno zastanowić się, kogo chcecie zaprosić na wasz ślub za granicą7. Należy obejrzeć katalogi firm turystycznych, dużo z nich oferuje pełen serwis – samolot do konkretnego kraju, asystę w załatwieniu dokumentacji oraz zaprojektowanie wesele. Oboje przemyślcie, czy nie wziąć ślub na przykład na pokładzie promu. Taka atmosfera ślubu może być naprawdę niezapomniana ślub (http://www.villapolonia.eu/)