Zainwestuj mądrze w obiektyw

images
Podobno nie ma takiej rzeczy czy zjawiska, które jeszcze nie zostało ujęte przez fotografa. Sporo z nich przy użyciu fotografii może z na pozór pospolitego, zwyczajnego przedmiotu uczynić oryginalne dzieło sztuki. Sama fotografia zresztą choć raz w roku znajduje się w polu upodobań niemal każdego wczasowicza.

Autor: Powersport.pl

Cały sekret idealnego zdjęcia pozostaje nie tylko w pomysłowości, kreatywności czy warsztacie wykonawcy, ale w szczególności w przyzwoitym sprzęcie. Dlatego też przed zdecydowaniem się na zakup, warto przestudiować fachową literaturę lub przynajmniej skonsultować się z kimś, kto zdecydowanie ułatwi nam dopasować oprzyrządowanie do naszych potrzeb i wymagań.

Rodzaje obiektywów

Z pewnością kluczową częścią składową aparatu jest obiektyw fotograficzny, bo za jego pomocą możemy regulować i przetwarzać widziany obraz. W łatwy sposób jest jednak zrobić błąd i nabyć niedobrany obiektyw, który dodatkowo wielokrotnie przewyższy cenę samego aparatu. Dlatego też należałoby zaopatrzyć się, w chociaż zasadniczą informację na ich temat.

A zatem, można wyróżnić trzy rodzaje obiektywów. Pierwszy to szerokokątny obiektyw np. sigma, który stosowany jest do fotografowania szerokich obszarów, na przykład krajobrazów, architektury, czy zamkniętych powierzchni. Kolejny to obiektyw typowy z ogniskową około 50 mm, który jest bardziej wielofunkcyjny. Z kolei do robienia zdjęć z przybliżenia nadają się obiektywy długoogniskowe, w tym teleobiektywy. Występują też dodatkowe rodzaje obiektywów, które mają bardziej sformułowaną funkcję, w tym obiektywy „rybie oko”, które specyficznie zniekształcają perspektywę, reprodukcyjne, portretowe, kitowe, a również fotogrametryczne, które służą do wykonywania lotniczych zdjęć topograficznych.

Ile kosztują obiektywy?

Ceny obiektywów zmieniają się zależnie od marki i rodzaju od kilkuset do kilku tysięcy złotych. To dodatkowy argument za tym, by roztropnie przemyśleć ich zakup tak, by mogły służyć przez lata, a nie tylko stały się zabawką w ciągu jednych, krótkotrwałych wczasów.

Źródło: www.sigma-sklep.pl/